93. vidusskola

93. vidusskola

Rīgas 93. vidusskola dibināta 1988. gadā, un skolas atklāšanā lenti pārgriezis pats Alfrēds Rubiks, toreizējais Rīgas mērs.

Sākotnēji tajā bija iecerēts mācības nodrošināt krievu valodā, taču apkārtnē jau bijušas trīs krievu skolas un tikai viena latviešu skola, tāpēc iedzīvotāju iebildumu dēļ un Atmodas kontekstā galu galā tomēr nolemts mācības nodrošināt latviešu valodā.

Šāds lēmums gan saskāries ar pretestību — vecāki pirms 1. septembra nav ielaisti skolā uz talku, lai gan bija brīdinājuši par ierašanos. Augustā tika arī dedzināta telpa, kurā notikusi skolēnu uzņemšana, ar mērķi sadedzināt uzņemto skolēnu sarakstus. Vecāki gan esot bijuši tālredzīgi un sarakstus, segā ietītus, noglabājuši Sesku ielas 25. namā.

Pēc plūsmu likvidēšanas 55. vidusskolā no tās uz Rīgas 93. vidusskolu pārgāja mācīties latviešu hokejisti, tā skola savā ziņā kļuva par hokejistu skolu. Agrāko skolēnu vidū var minēt Kasparu Astašenko, Jāni Tomanu, Arvīdu Reķi, Sandi Ozoliņu, Rodrigo Laviņu, Aigaru Ciprusu, Kārli Skrastiņu, Atvaru Tribuncovu, Juri Klodānu, Oskaru Bārtuli u. c.

Šajā video varat noklausīties interviju ar skolas skolotāju Sarmu Krūskopu un redzēt, kā skola izskatījās 1988. un 2005. gadā (7:10).

Meitene ar smilšpapīru slīpē krēslu.
Skolniece gatavojas pirmajam septembrim - katram skolēnam "jāuzpucē" savs krēsls. Avots: Ievas Tazānes personīgais arhīvs.
Skolēni pie skolas.
1. septembris Rīgas 93. vidusskolā. 20. gs. 90. gadu vidus. Avots: Ievas Tazānes personīgais arhīvs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *