Vītolu atgriešana Slāvu aplī

Vītolu atgriešana Slāvu aplī

2022. gadā Dārzciema apkaimes biedrība jau otro reizi iesniedza Rīgas līdzdalīgās budžetēšanas konkursā projektu par vītolu atgriešanu Slāvu aplī, kur tie kādreiz jau auguši. Apkaimes iedzīvotāji uzskata, ka ir pienācis laiks Dārzciemam atdot to, kas pēdējo 30–40 gadu laikā ir atņemts – zaļo zonu. Tāpēc apkaimes iedzīvotāji ir atbalstījuši projektu “Vēsturiski augušo vītolu atgriešana Slāvu aplī”, kas būtu kā sākums Dārzciema zaļās zonas tālākai atjaunošanai.
Slāvu rotācijas aplī, tuvāk tiltam, tiktu iestādīti trīs nokarenie zeltzaru vītoli Salix sepulcralis ‘Chrysocoma’, kuri izceltos ar saviem dekoratīvajiem dzeltenajiem, nokarenajiem zariem un auguma ziņā būtu augstāki par priekšpusē iestādītajiem trauslajiem vītoliem Salix fragilis ‘Bullata’, kuri saaugot veidotu “zaļu bumbu masu”. Stādījumi atrastos pietiekoši tālu no apļa braucamās daļas un nekādu apdraudējumu satiksmes drošībai neradītu.
Īstenojot šo projektu, tiktu atjaunots kultūrvēsturiskais mantojums, celta ainaviskā, ekoloģiskā vērtība; slāpēti auto radītie trokšņi un radītās atgāzes un absorbēti putekļi. Tiktu uzlabota gaisa kvalitāte un dzīves kvalitāte iedzīvotājiem. Tiktu uzlabots mikroklimats, kā arī radīta mājvieta kukaiņiem un putniem.

Projekts šogad ieguvis 153 balsis.

https://balso.riga.lv/projekti/vesturiski-auguso-vitolu-atgriesana-slavu-apli-0

Slāva apļa vītolu vizualicācija
Slāva apļa vītolu vizualicācija
Skice - Slāvu aplis ar vītoliem
Skice vītolu izvietojumam Slāvu aplī
Vītoli Slāvu aplī.
Vēsturiska fotogrāfija: vītoli Slāvu aplī

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *